


Okiem architektki PZU
Przestrzeń PZU Park była projektowana przez wewnętrzny dział architektury. Dało nam to ogromną elastyczność i możliwość szybkiego reagowania na zmiany zachodzące w organizacji. W opracowaniu koncepcji bardzo mocno wsparła nas pracownia Studio Quadra, która ma ogromne doświadczenie w projektowaniu przestrzeni biurowych. Budynek ma 37 pięter, w tym 31 użytkowych. Zależało nam, aby przy takiej liczbie kondygnacji przestrzeń była zróżnicowana i ciekawa dla naszych pracowników.

Postawiliśmy na dużą ilość zieleni, dobrą akustykę, przestrzenie wspólne, takie jak pokoje relaksu na każdym piętrze, centrum fitness i taras widokowy na 35. piętrze ze strefą chillout i widokiem na panoramę Warszawy.
Pracujemy w systemie hybrydowym, więc jednym z kluczowych aspektów było z jednej strony zapewnienie jak największej liczby sal do spotkań grupowych i wideokonferencji, a z drugiej dostęp do miejsc pracy indywidualnej, wymagającej największego skupienia.
W wykonywaniu obowiązków pomagają też kameralne open space’y. Z informacji zwrotnej od pracowników wiemy, że dobrze wykonaliśmy swoje zadanie.
Justyna Kozieł


Zobacz zdjęcia PZU Park














Jak wygląda biuro PZU
z punktu wiedzenia osoby z niepełnosprawnością (film)

Nowa siedziba PZU pozwala na zredukowanie śladu węglowego o ponad 2,5 tys. CO2 rocznie – to tyle, ile średnio emituje przez rok tysiąc samochodów.
Co zastosowano w PZU Park
- system odzyskiwania wody szarej (z dzienną możliwością akumulacji 20 000 litrów) i gromadzenia wody deszczowej pozwala zaoszczędzić 63 procent wody pitnej.
- szczelne fasady i materiał odbijający promieniowanie słoneczne na dachu, a także nowoczesne technologie zużywają nawet o 30 procent mniej energii w porównaniu do budynku bazowego opracowanego na potrzeby certyfikacji LEED.
- ekologiczny chodnik przed wieżowcem. Stworzony z fotokatalicznego materiału, redukuje w powietrzu poziom szkodliwych NOx, generowanych przez spaliny samochodowe.


20 lat — aż tyle PZU wynajmowało biuro w swojej poprzedniej lokalizacji. Jednak w związku ze zmieniającym się rynkiem nieruchomości i nowymi potrzebami organizacji w 2022 roku przyszedł czas na zmiany. Zaowocowało to nowym projektem, który odbił się szerokim echem w branży. PZU Park przy rondzie Daszyńskiego to nowoczesne, ekologiczne miejsce, w którym kluczową rolę odgrywa idea dostępności.



Spis treści
Wstęp
Okiem redakcji
Być jak techno-admirał
Inwestycyjnym okiem inżyniera
ESG
Sięgajmy po nisko wiszące owoce
Energia, zmiana, planeta, offset – jak to połączyć, aby stworzyć nową jakość?
Obiekty
Zielona centrala dostępna dla każdego
Wszystko o rynku handlowym
Ekipa do zadań specjalnych
Zielona przyszłość DC
Zarządzanie
Role, które się przenikają
Capex i Opex od podszewki
Facility Management w nowym świetle
Dążenie do doskonałości to motto marki Klüh
Chcemy pracować z dojrzałym dostawcą
Paragrafy o BMS
By nikt nie poczuł się pokrzywdzony
Human Centric
Workplace w pigułce
Technologie audiowizualne w Allegro
Projektowanie, technologie, użyteczność
Projektanci mogą skorzystać na wiedzy integratorów AV
Usługi i technologie
Woda — ekonomicznie i ekologicznie
I wszystko… nie gra.
Galerie handlowe, w czym problem?
Ocenić jakość
Moc technologii Digital Twin
Deska kreślarska
Data driven design a optymalizacja energetyczna
Uwolnić wyobraźnię
Dodatek specjalny
Nowy wymiar zarządzania parkingami
Prawdziwa szansa dla innowacji
Przyszłość jest technosuwerenna
Nowe dziecko Krzysztofa Ratyńskiego — CIFM
Oszczędności przez kontrolę
Przegląd branżowy — Technologie Corporate Real Estate

