Deska
kreślarska
-------------- design i architektura,
-------------- projektowanie,
-------------- zarządzanie projektem,
-------------- materiały i marki.
-------------- design i architektura,
-------------- projektowanie,
-------------- zarządzanie projektem,
-------------- materiały i marki.
Fizyczną przestrzeń buduje się na wielu poziomach – my przybliżamy je do siebie.
architekt, project manager w APA Wojciechowski Architekci, pracownik naukowy Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej
Architektka i Project Manager w APA Wojciechowski Architekci
Doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz rocznego programu studenckiej wymiany międzynarodowej z uczelnią University of Detroit Mercy w USA.
Od 2018 roku związana z pracownią APA Wojciechowski Architekci, od 2019 roku doktorantka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywała również w pracowniach: Radosław Guzowski Architekci oraz MCA Machnowski Caban Architekci.
Uczestniczyła w projektach takich, jak: Elektrownia Powiśle w Warszawie (Hotel – Barcelo Warsaw Powiśle, budynki biurowe), The Park Warsaw oraz projektach hoteli. Od 2020 roku koordynuje przebieg certyfikacji LEED/BREEAM/WELL w projektowanych przez pracownię APA Wojciechowski Architekci budynkach.
Autorka licznych publikacji naukowych i branżowych, uczestniczka wydarzeń poświęconych architekturze. Interesuje się tematyką zrównoważonego budownictwa, w tym ekonomią cyrkularną. Tematyka pracy doktorskiej Aleksadry Przywózkiej dotyczy mozliwości usprawnienia cyrkularności i obniżenia śladu środowiskowego budownictwa biurowego w Polsce.
Wielokrotnie wyróżniona w wielu konkursach urbanistyczno-architektonicznych o zasięgu międzynarodowym oraz ogólnopolskim. Laureatka konkursu dla doktorantów Mobility PW, organizowanego przez Politechnikę Warszawską, w ramach którego odbyła w 2022 roku wyjazd naukowy na uczelnię Victoria University of Wellington w Nowej Zelandii.
Ponadto – między innymi – Builder 4Young Architects (1 miejsce, Warszawa, Polska); „More than waiting for the bus” – (1 miejsce, Organizator: University of Montreal - Montreal, Kanada); Konkurs na najlepszy porojekt studencki (1 miejsce, Organizator: University of Detroit Mercy – Detroit, USA); Projekt rewitalizacji zabytkowych obszarów Sochaczewa (1 miejsce, Sochaczew, Polska).
W 2023 roku uzyskała uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Architektów RP.
Codzienne funkcjonowanie w mieście XXI wieku wiąże się z obcowaniem z mnogością budynków. Często stanowią stały element krajobrazu. Rzadko więc zastanawiamy się nad tym, w jakim duchu zostały zaprojektowane. Nawet osoby pracujące w branży nieruchomości nie zawsze odnajdują się w meandrach prądów architektonicznych. Dlatego Obiekty wraz z pracownią APA Wojciechowski prezentują swoistą po nich mapę. Pierwszym przystankiem na naszej drodze jest brutalizm.